3 kroki do dobrego wyboru pytek przemysłowych.

płytki przemysłowe

 

Płytki przemysłowe, jak je wybrać? Nie ma jednej, konkretnej odpowiedzi na to pytanie. Ale dzięki tym radom, decyzja ta może okazać się mniej straszna, niż się wydaje.

 1. Postaw na jakość. Oczywiście wiadomo, że nie wszystko złoto, co się świeci. Tutaj uwidacznia się problem utożsamiania ceny z jakością. Wiele osób uważa, że jeśli coś jest drogie, to jest dobre. Nieprawda. Musimy poświecić trochę więcej czasu i uwagi na konkretny produkt, by zagłębić się w jego parametry. Te płytki, które doskonale sprawdzą się w salonie, niekoniecznie odpowiednie będą w kuchni i odwrotnie. Podkreślam raz jeszcze - cena nie zawsze idzie w parze z jakością. Tylko od nas zależy czy damy się nabrać, czy wybierzemy to, co najlepsze. Jeśli zależy nam na niskiej cenie, warto skorzystać z ofert outletów, gdzie często wśród końcówek serii można znaleźć perełki za grosze. Nie popadajmy jednak w skrajności. Jeśli znajdziemy płytki doskonałej jakości, a nigdzie nie ma tych samych w niższej cenie, czasami warto zainwestować, zwłaszcza dlatego, że to inwestycja na lata.

2. Wybór odpowiednich płytek do odpowiednich pomieszczeń. W łazience sprawdzą się płytki o wysokich parametrach odporności na wodę, a przede wszystkim dla bezpieczeństwa, wybierzmy te antypoślizgowe. Kuchnia to miejsce, gdzie produkuje się najwięcej plam i rożnego rodzaju zabrudzeń, dlatego, by oszczędzić sobie czasu i stresu, wybierz płytki odporne na zabrudzenia. Na korytarzach sprawdzą się płytki odporne na ścieranie, np. przez częste chodzenie po nich w butach. Płytki przemysłowe już dawno przestały wyłącznie leżeć na podłodze, teraz wkraczają również na salony. Warto wybrać tutaj te duże płytki oraz odporne na duży nacisk, co sprawi, że nie będą pękały. Poza funkcją dekoracyjną, jaką płytki pełnią w salonie, odgrywają też bardzo istotną kwestię użytkową. O wiele łatwiej jest posprzątać płytki niż na przykład wytrzepać dywan, zwłaszcza jeśli jest duży, a my mamy w domu futrzastych przyjaciół. Płytki przemysłowe wypierają również panele podłogowe, ponieważ są trwalsze. Panele często się podnoszą, nie przylegają w założony sposób do siebie i podłogi, a co się z tym wiąże, w przeciwieństwie do płytek, trzeba je wymieniać nie dlatego, że chcemy, tylko dlatego, że musimy.

3. Funkcja estetyczna. Tutaj panuje jedna, najważniejsza zasada. Jasne płytki do małych pomieszczeń, ciemne do dużych. Jest tak dlatego, że jasne kolory optycznie powiększają przestrzeń. Poza tym możemy kombinować. Producenci oferują niezliczone wzory, wielkości i struktury płytek przemysłowych, dlatego każdy z nas może zabawić się przez chwilę w dekoratora wnętrz.