Jak znaleźć mieszkanie, które wpisze się w twóje oczekiwania

 

Poszukiwania mieszkania nigdy nie są proste. Czasami trafi się świetna okazja, która spada nam wprost z nieba, a innym razem szukamy mieszkania bez skutku bardzo długo. Jak znaleźć nieruchomość, która będzie uszyta wprost na miarę naszych marzeń? Trudno odpowiedzieć na to pytanie, ale może dobrym sposobem na ułatwienie sobie zadania jest stworzenie planu według którego odpowiemy sobie czego oczekujemy od nowego domu.

 

Miejsce

Lokalizacja mieszkania jest kwestią najistotniejszą. Jest to aspekt, który warunkuje wiele rzeczy. Jednym z nich jest codzienny dojazd do pracy. Powinniśmy wybrać takie miejsce, które będzie optymalne zarówno pod względem oddalenia od miejsca praca jak i od centrum miasta. Codzienne będziesz wracał do swojego mieszkania, więc uzględnij w jakiej odległości znajduje się od najważniejszych dla ciebie miejsc w mieście.

 

Drogi

Sama odległość jednak nie jest ważna. Istotna jest także infrastruktura. Bez dobrych, szerokich dróg na pewno nie dojedziesz szybko w wybrane miejsce. Kluczowe jest, żeby wyjazd z osiedla nie był utrudniony, oraz aby mieszkanie znajdowało się w okolicy głównych dróg, które pozwolą Ci się szybko przemieścić na drugi koniec miasta.

 

Wielkość

Metraż mieszkania zależy zarówno od wielkości rodziny, jak i od preferencji oraz możliwości finansowych. Jeśli należysz do wielodzietnej rodziny, to zatroszcz się o to, aby każdy miał swój własny kąt w nowym domu. Z kolei jeśli nie masz dzieci i planujesz mieszkać sam, to z pewnością idealne będzie miejsce takie jak nowe kawalerki w mieście Poznań. Duży pokój i taras z pewnoscią zapewnią ci przestrzeń do odpoczynku.

 

Układ

Niektóre mieszkania są bardzo niefortunnie rozplanowane, dlatego już na początku zadbaj o to, aby twój dom był funkcjonalny i wygodny dla jego domowników.

 

Otoczenie

Zielone tereny wokół domu to rzecz o której każdy marzy. Przed zakupem rozejrzyj się po okolicy jakie są możliwości wypoczęcia na świeżym powietrzu, gdzie można wyjść z psem na spacer oraz jak daleko jest do parku.

 

Nowe technologie

Kupując mieszkanie pamiętaj o technologicznych udogodnieniach, które obecnie są bardzo często stosowane przez deweloperów. Domofon z kamerą, czy nowoczesna winda, to użyteczności, które w najnowszych zabudowanich są na porządku dziennym.

 

Garaż/miejsce parkingowe

Na osiedlach zazwyczaj jest bardzo ciasno, więc jeśli chcesz, aby zawsze się znalazło miejsce parkingowe dla twojego samochodu zainwestuj w garaż w podziemnej hali. Dodatkowym atutem jest to, że aby dotrzeć do auta nie musisz nawet wychodzić z budynku.