Usługi wypożyczalni samochodowej

Wypożyczalnie samochodowe to stosunkowo młode działalności, które zaczęły pojawiać się w Polsce na przestrzeni ostatnich kilku lat. Osoby zakładające firmy oferujące auta na wynajem mogą zdecydować się na różne opcje związane przede wszystkim z rodzajem proponowanych pojazdów. Na rynku znajdziemy między innymi wypożyczalnie samochodów dostawczych, wypożyczalnie aut osobowych czy wypożyczalnie oferujące pojazdy wynajmowane na specjalne okazje (na przykład na śluby i wesela, wieczory panieńskie czy rocznicę ślubu). Usługi wspomnianych działalności mogą być zatem bardzo szerokie. Bardzo duża jest również grupa docelowa, do której swoją ofertę kierują właściciele wypożyczalni samochodowych. Na jakie usługi opisywanych firm warto zwrócić uwagę? Które auta cieszą się największym zainteresowaniem, jeśli chodzi o ich wynajem? Warto znać odpowiedzi na te pytania, ponieważ nie wiadomo, kiedy rzeczywiście mogą się przydać.

Standard oferowanych usług

Usługi oferowane przez wypożyczalnie samochodów świadczone są na bardzo wysokim poziomie. Wpływa na to nie tylko wysoka konkurencja, ale również zwyczajna troska o zaufanego i dobrego klienta. Z reguły na osobę wypożyczającą samochód nie są nakładane żadne limity kilometrów. Oznacza to, że wynajętym autem możemy jeździć tyle, ile chcemy. Pracownik z chwilą podpisania umowy podaje ostateczną cenę wypożyczenia, dlatego nie musimy dopatrywać się ukrytych, dodatkowych kosztów. Wszystkie auta posiadają oczywiście odpowiednie ubezpieczenie i ważne dokumenty. Bardzo często – przede wszystkim w przypadku samochodów osobowych i dostawczych – wynajmowane pojazdy są całkiem nowe. Niektóre wypożyczalnie co roku wymieniają auta na nowe, by podnosić komfort i jakość swoich usług. 

Wybór wypożyczalni 

Z reguły każda wypożyczalnia samochodowa posiada własną stronę internetową. Przykładem jest poznańska firma działająca pod adresem http://easymotionvan.pl/oferta/. Na podanej witrynie znaleźć można między innymi pełną ofertę, proponowane auta czy kontakt do pracownika wypożyczalni. Co więcej dzięki stronom www zamówienie wybranego samochodu staje się banalnie proste. Nie musimy nigdzie jechać czy dzwonić. Wystarczy skorzystać ze specjalnie przygotowanego formularza zgłoszeniowego. 

Dodatkowe usługi wypożyczalni 

Wypożyczalnie samochodowe oferują nie tylko samochody. W ostatnim czasie właściciele tego typu firm rozszerzają swoją działalność i wprowadzają nowe usługi. Proponują klientom na przykład dodatkowe ubezpieczenia, które mogą przydać się w przypadku wyjazdów zagranicznych. Dodatkowym plusem wypożyczalni jest możliwość wypożyczenia takich elementów jak fotelik dla dziecka, zewnętrzny bagażnik czy uchwyt na rowery. 

Usługi wypożyczalni samochodowej bywają bardzo różne. Zależą między innymi od tego, z jakimi pojazdami mamy do czynienia. Obecnie największą popularnością cieszą się samochody dostawcze czy osobowe. W cenie są również eleganckie limuzyny i klasyczne auta retro, które z powodzeniem sprawdzają się chociażby na wspomnianych już wcześniej uroczystościach ślubnych.