Torby na cztery pory roku

skórzana torbaKażda kobieta chciałaby wyglądać modnie i elegancko przez cały rok. Zmienna pogoda i warunki atmosferyczne sprawiają jednak, że przede wszystkim należy zadbać o praktyczny aspekt naszego stroju. Nie należy jednak rezygnować ze stylizacji podczas porannego przygotowywania się do wyjścia. Zawsze można przecież pogodzić jeden element z drugim i uzyskać złoty środek. Ubranie jest oczywiście ważnym elementem, który na co dzień świadczy o nas samych. Jednakże warto zauważyć również, że główną atrakcją naszego stroju są dodatki, a przede wszystkim klasyczna i modna torebka. Ją także należy dobrać w zależności od pory roku czy pogody panującej za oknem. Warto bowiem pamiętać, że niektóre materiały, z których torebki są wykonane nie mogą na przykład przebywać na deszczu czy powinny unikać kontaktu z wilgocią albo promieniami słonecznymi. Jak zatem wybrać torebkę odpowiednią do pory roku?

 Torebka na zimę – warto wybrać modele z twardej skóry

Zimą doskonale sprawdzają się torebki w odcieniach brązu czy koloru niebieskiego. Jednak nie jest to regułą i zależy od danego sezonu. Ostatnimi czasy zwracano uwagę na to, by szarą zimę rozjaśnić sobie kolorami lata. I tak większość pań sugerując się kobiecymi magazynami czy inspiracjami z pokazów mody zimą zabierała ze sobą do pracy czy na zakupy torby w kolorowych odcieniach. Zazwyczaj sprawdzają się jednak stonowane barwy i duże modele toreb. Te ostatnie mogą być wykonane jak najbardziej ze skóry. Jeśli chodzi o torby Kate to nazwa modelu, który proponuje sklep internetowy znajdujący się pod adresem http://www.etui-vintage.pl/pl/sklep/kate,357,5121.html. Jest to klasyczny model, który często wybierany jest przez panie w okresie zimowo-jesiennym. Warto również dodać, dlaczego w mroźne dni sprawdza się większa torebka. Zimą naturalnie nosimy ze sobą dużo rzeczy, na przykład dodatkowe chusteczki higieniczne czy rękawiczki i szalik. Po wejściu do restauracji czy teatru warto schować wspomniane elementy stroju oraz czapkę właśnie do torebki. Upychanie ich w rękawie płaszcza nie wygląda estetycznie, a poza tym w taki sposób o wiele łatwiej zgubić fragment garderoby.

Torebka na wiosnę – odrobina luzu nie zaszkodzi

Wiosną każda kobieta powinna poczuć się młodo i radośnie. Szare kolory jak najbardziej można więc zamienić na barwne i wielokolorowe wzory znajdujące się na naszej torebce. Pierwsze tygodnie wiosny są jeszcze dosyć zimne dlatego warto nosić ze sobą większą torebkę, w której będziemy przechowywać sweter lub dodatkowy szalik. Na ogół panie wybierają w tym okresie modne listonoszki lub większe torby damskie workowate, których zaletą jest niewątpliwie dość duża pojemność. Warto również dodać, że w okolicach wiosny w sklepach panują masowe wyprzedaże. Jeśli mamy więc ochotę na kupno nowej torebki, wystarczy tylko wybrać się na miasto. Dodatkowo można zajrzeć również do modnych sklepów z używanymi ciuchami i dodatkami. To właśnie tam można czasem znaleźć naprawdę oryginalne gadżety. Niekiedy wystarczy zajrzeć do ulubionego sklepu internetowego i zamówić produkt online. W krótkim odstępie czasowym otrzymamy wtedy torebkę, którą będziemy cieszyć się całe lato.

Torebka na lato – kolorowy materiał zawsze w cenie

kopertówka wizytowaLato to okres, w którym wszystko staje się kolorowe. Kwitną przede wszystkim kwiaty w parkach, a w lesie pojawiają się dzikie owoce. Pozwólmy więc sobie na odrobinę radości, którą czerpać będziemy również z naszego kolorowego stroju. Torebka w tym okresie musi być przede wszystkim oryginalna i wielowymiarowa. Co to oznacza? Przede wszystkim to, że można ją zrobić samemu. Jeśli nie mamy takich umiejętności, warto przerobić starą torebkę. Na przykład doszyć do niej jakieś modne elementy, które można zakupić w każdej większej pasmanterii lub w galerii handlowej.

Torebka na jesień – czerwień i brązy królują u boku każdej kobiety

Polska złota jesień niekoniecznie znajduje swoje miejsce wśród deszczowych i szarych popołudni. Dlatego też możemy same o nią zadbać. Czerwone, rude i brązowe torebki doskonale sprawdzą się w tym okresie. Zastanawiając się nad wyborem torby Kate – wspomniany już wcześniej model można wykorzystać zarówno w okresie zimowym, jak i jesiennym. Szczególnie, że kolorystycznie pasuje do obu pór roku.

Torebki wieczorowe

Bez względu na porę roku, wybierając się na uroczystą kolację, wesele czy do teatru należy zabrać ze sobą klasyczną kopertówkę, najczęściej w kolorze czarnym. Warto pamiętać, że każdy rodzaj torby powinien pasować przede wszystkim do naszych butów. Tylko w ten sposób zaprezentujemy się klasyczne i elegancko na każdym wydarzeniu. Jeśli wybieramy się na uroczystość samochodem, warto zabrać ze sobą także większą torbę. To w niej najczęściej przechowujemy zapasowe buty zwykle na płaskim obcasie czy też dodatkowe kosmetyki. Wiele obiektów restauracyjnych ma własną portiernię, w której po okazaniu dokumentu można zostawić torbę. Jeśli nie, pozostaje także strzeżona szatnia. W ten sposób w razie potrzeby można będzie skorzystać z przedmiotów schowanych w większej torbie, a w towarzystwie zachwycać wspaniałą stylizacją i modną kopertówką.

Należy pamiętać, że wybór torebki nie musi wiązać się ściśle z pogodą za oknem czy aktualną porą roku. Równie dobrze może zależeć od naszego samopoczucia i kaprysu. Taki jest już bowiem urok bycia kobietą, której nie da się niczego do końca przetłumaczyć czy wyperswadować. Możemy się więc inspirować i podzielać czyjeś opinie, ale w gruncie rzeczy podejmować samodzielne decyzje. Nie tylko te związane z wyborem dobrej torebki, ale także z całym strojem czy też innymi mniej lub bardziej ważnymi sprawami.