Wnętrze z duszą, czyli urządzamy mieszkanie

stylizacja sypialniAranżacja wnętrz to nie lada wyzwanie. Nie każdy potrafi gustownie i funkcjonalnie urządzić przestrzeń, nawet własną, ale niemal każdy się tego podejmuje. Lepiej jednak skorzystać z fachowej pomocy. Obecnie swoje usługi w tym zakresie świadczy wielu dekoratorów wnętrz. Dzięki ich wiedzy i umiejętnością każda przestrzeń zyska nie tylko na estetyce, ale również funkcjonalności. A przecież właśnie o to każdemu chodzi – by umiejętnie połączyć piękno z wygodą i praktycznością Jeśli posiada się niewielkie mieszkanko, warto dowiedzieć się jakie sztuczki wykorzystać, by stało się ono nie tylko optycznie większe, ale również w praktyce wygodniejsze i bardziej funkcjonalne. Niektórzy są przekonanie, że to niemożliwe. A jednak. Warto skorzystać z porad profesjonalistów i wykorzystać je podczas urządzania swojego mieszkania. Jednym ze studiów, które świadczy swoje usługi w tym zakresie jest Mocca Studio. Pasja, profesjonalizm i rzetelność to jego dewiza.

Co zrobić, by mała przestrzeń wydała się znacznie większą, niż jest w rzeczywistości? W tym celu konieczne jest zrezygnowanie z mocnych i ciemnych barw na rzecz tych bardziej stonowanych, na przykład pastelowych. Neutralne kolory doskonale powiększają wnętrza. Warto jednak wykorzystać jakiś mocniejszy akcent do tego, by nadać nieco charakteru mieszkaniu. Można na przykład pomalować jedną ścianę na intensywnie czerwony kolor, pod warunkiem, że pozostałe będą białe, beżowe lub w jakiejkolwiek innej neutralnej barwie. Ta zasada dotyczy każdego wnętrza – kuchni, łazienki, pokoju dziennego, pokoju dziecięcego, sypialni oraz przedpokoju. Choć, w przypadku pokojów dziecięcych można nieco bardziej poszaleć. W ich przypadku nie jest istotne to, czy pokój wydaje się duży. Ważne jest, by podobał się dziecku. Musi więc być jak najbardziej kolorowy.

projekt kuchniJeżeli bierzemy się za urządzanie łazienki oraz kuchni, zdecydujmy się na duże kafle. Zarówno te na podłodze, jak i na ścianach. Ich zastosowanie jest takie samo jak w przypadku neutralnych, jasnych kolorów – optycznie powiększają pomieszczenie. Aby jednak ożywić nieco łazienkę czy kuchnię, można wykorzystać wielobarwną lub w intensywnym jednym kolorze mozaikę. Tego rodzaju płytkami ceramicznymi można obudować wannę, wyeksponować fragment jednej ściany itp. A, trzeba wiedzieć, mozaika doskonale nadaje się do tego rodzaju wnętrz. Chcąc powiększyć przestrzeń konieczne jest także umiejętne dopasowanie oświetlenia. W tym właśnie pomoże każdy profesjonalny dekorator wnętrz, na przykład z Mocca Studio. W kwestii dekoracji coraz większym zainteresowaniem cieszą się fototapety. Współczesna technologia umożliwia wykonywanie tego rodzaju nadruków w rozmaitych formach i na różnych płaszczyznach. Można więc tą techniką dekorować nie tylko ściany, ale pójść bardziej niekonwencjonalną, aczkolwiek modną i oryginalną metodą. Wystarczy zdecydować się na ozdabiane w ten sposób fronty szafek w kuchni. Można też zlecić wykonanie fototapety z własnym zdjęciem, na przykład z wakacji. W kuchni z kolei świetnie sprawdzają się humorystyczne motywy, ale pasujące do charakteru pomieszczenia. Mogą to być więc wizerunki osób lub całych rodzin podczas posiłku, ale nakreślone ołówkiem, komiksy, jak również bardziej tradycyjne obrazki, a więc owoce, kawa, herbata, imbryki, słodkości i wiele innych. Wszystko zależy od naszych własnych upodobań.

Decydując się na współpracę z dekoratorem wnętrz, warto zadbać o to, by współpraca układała się pozytywnie, czyli obustronnie. Nie można dopuścić do tego, by dekorator samodzielnie opracowywał i wcielał w życie pomysły. Trzeba mieć bowiem świadomość tego, ze to my jesteśmy klientami, to my wymagamy i to nam ma się podobać końcowy efekt. W związku z tym, dekorator powinien brać pod uwagę wszystkie wskazówki oraz wytyczne swojego klienta. Jednocześnie klient powinien liczyć się z uwagami profesjonalisty, w końcu w tym celu go zatrudnia – żeby fachowo przygotował projekt wnętrza. W tym celu warto nawiązać współpracę z Mocca Studio, ponieważ pracują w nim ludzie z pasją, pełni świeżych pomysłów i nowatorskich rozwiązań, którzy cenią sobie zdanie innych i potrafią konfrontować z nim swoją wiedzę. Tak pozytywna współpraca z pewnością zaowocuje wymarzonym wnętrzem, które umiejętnie połączy piękną z funkcjonalnością. Pamiętajmy tylko przy tym, by w kwestiach technicznych słuchać projektanta, jednocześnie nie bojąc się wypowiadać własnego zdania i opinii na temat zachodzących zmian. Warto robić to szybko, bo później może być już za późno na zmiany bez ponoszenia dużych kosztów finansowych.